In English Suomeksi

C.I.B Fi & Ee & Lt & Lv & Balt Ch Ee JCh FinJW-09 NordJW-09 LvW-12

Inyeti's Itika
Conformation

Click on the X to see the critique from the show.

Date, place Judge Class Result
Estonia 10.1.2009, Tartu (All breed) Bo Wallin, Sweden Puppy 1. HP, Bob-puppy X
Estonia 14.2.2009, Tallinn (International) Harry Tast, Finland Puppy 1. HP, Bob-puppy X
Estonia 4.4.2009, Rakvere (All Breed) Kornelija Butrimova, Lithuania Junior Exc1, JCAC, Bob-Jun, Bd2 X
Estonia 4.4.2009, Sillamäe (All Breed) Lessi Tchistjakova, Russia Junior Exc1, JCAC, Bob-JUN, Bd1, BobB, 2nd in Group, BIS3-junior X
Estonia 6.6.2009, Tallinn (International, EstW-09) John Wauben, The Netherlands Junior Vg3 X
Finland 18.7.2009, Pöytyä (Group) Esko Nummijärvi, Finland Junior Vg2 X
Finland 9.8.2009, Turku (All Breed) Zafra Sirik, Israel Junior Exc1, Bd2, CAC X
Estonia 22.8.2009, Tallinna (International, BaltW-09) Ludmila Fintorova, Slovakia Junior Exc2 X
Slovakia 9.10.2009, Bratislava (International, WW-09) Erdos László, Hungary Junior Exc X
Slovakia 10.10.2009, Bratislava (SKCHR Club Winner 2009-Speciality Show) Franz Zimmermann, Austria Junior Exc2 X
Slovakia 11.10.2009, Bratislava (World Winner Speciality Show 2009) Timothy Finney, Ireland Junior Exc X
Estonia 7.11.2009, Tartu (International) Jose Homem De Mello, Portugal Junior Exc1, JCAC (--> Est JCh), Bob-Jun, Bd2 X
Estonia 8.11.2009, Tartu (International) Boris Spoljaric, Croatia Junior Exc1, Bos-Jun, Bd2 X
Estonia 28.11.2009, Sillamäe (All Breed) Svetlana Radjuk, Belarus Junior Exc2, Bd2
Finland 12.12.2009, Helsinki (International, Finnish Winner 2009) Svend Lövenkjær, Denmark Junior Exc1, FinJW-09 X
Finland 13.12.2009, Helsinki (International, Nordic Winner 2009) Stefan Sinko, Slovenia Junior Exc1, NordJW-09, CAC X
Finland 3.7.2010, ForsCQ (All breed) Arvi Ellmén, Finland Open Vg2 X
Finland 4.7.2010, Pori (International) Hassi Assenmacher, Germany Open Exc1, Bd3, CAC (--> Fin Ch) X
Estonia 7.11.2010, Tartu (International) Božena Ovesna, cz Champion Exc1, Bd1, CAC (--> Ee Ch), CACIB, Bob, Group 3 X
Estonia 8.11.2010, Tartu (International) Jos de Cuyper, Belgium Champion Exc1, Bd1, CACIB, Bob, Group 4 X
Finland 23.01.2011, Turku (International) Elina Haapaniemi, Finland Champion Exc3 X
Lithuania 17.04.2011, Panevėžys (All breed) Ramuné Kazlauskaitė, Lithuania Champion Exc1, Lt CAC, Show Winner (--> Lt Ch) X
Latvia 30.10.2011, Riga (International) Juan Naveda Carrero, Spain Champion Exc2, CQ, BD2, Res. CACIB X
Estonia 5.11.2011, Tartu (International) Hans Boelaars, The Netherlands Champion Exc2, BD2, Res. CACIB X
Estonia 6.11.2011, Tartu (International) Tino Pehar, Croatia Champion Exc2, BD2, Res. CACIB X
Finland 19.11.2011, Jyväskylä (International) Harri Lehkonen, Finland Champion Exc2, CQ, BD2, Res. CACIB (-> CACIB) X
Finland 20.11.2011, Jyväskylä (International) Rita Reyniers, Belgium Champion Exc1, CQ, BD1, CACIB, BOB X
Estonia 26.11.2011, Narva (All Breed) Sergei Slukin, Ukraine Champion Exc1, Pu2 X
Finland 03.12.2011, Helsinki (Helsinki Winner 2011) Jean-Pierre Achtergael, Belgium Champion Exc2, CQ, BD3, RES-CACIB (-> CACIB) X
Finland 04.12.2011, Helsinki (Finnish Winner 2011) Roland Spörr, Austria Champion Exc X
Latvia 18.03.2012, Riga (Latvian Winner 2012) Jan Coppens, The Netherlands Champion Exc1, CQ, BD1, CAC (--> Lv & Balt Ch), CACIB (--> C.I.B), LvW-12, BOS X
Finland 12.05.2012, Tampere (International) Elizabeth Walmsley, Australia Champion Vg X
Finland 08.07.2012, Raasepori (International) Phyllis Poduschka-Aigner, Austria Champion Exc1, CQ, BD2, Res-CACIB X
Finland 11.08.2012, Raisio (All Breed) Liliane de Ridder-Onghena, Belgia Champion Exc3, CQ X
Finland 17.11.2012, Loimaa (Open Show) Pirjo Aaltonen Champion Exc2, CQ, BD2 X
Finland 08.12.2012, Helsinki (Helsinki Winner 2012) Jan Coppens, Alankomaat Champion Exc1, CQ, BD2, Res-CACIB X
Finland 09.12.2012, Helsinki (Voittaja 2012) Unto Timonen Champion Exc4, CQ X
Finland 20.01.2013, Turku (International) Tiina Illukka Champion Exc1, CQ, BD2, RES-CACIB X
Finland 27.7.2013, Somero (Erikoisnäyttely) Franz Zimmermann, Austria Champion Exc X
Finland 28.7.2013, Somero (Open Show) Leni Finne Champion Exc2, CQ, BD4 X
Finland 18.08.2013, Heinola (All Breed) Simshon Berger, Israel Champion Exc1, CQ, BD1, BOS X
Finland 25.08.2013, Tervakoski (International) Matti Palojärvi Champion Exc1, CQ, BD1, CACIB, BOS X
Australia 23.11.2013, Wodonga (Championship) Ms K. Tosi, Australia Open CC, BOB (8 points)
Australia 24.11.2013, Wodonga (Championship) Ms A. Curran, Australia Open CC, BOB (8 points)
Australia 07.12.2013, Kilmore (Championship) Ms Sally Stasytis, Australia Open CC, BOB, Runner-up in Group, Best Open in Group (10 points)
Last updated: 9.7.2013

Valid XHTML 1.0 Transitional